Reklamní sdělení
Měj své vlastní webové stránky!https://www.pageride.comMít své vlastní webové stránky nebylo nikdy jednodušší. S PageRide je můžete mít i Vy.
E-shop snadno & rychlehttps://www.pageride.comSystém PageRide nabízí moderní e-shop s podporou on-line plateb.
Tvorba webových stránekhttps://blog.pageride.comPoznejte výhody balíčku služeb Premium! Aktivujte si jej na 30 dnů ZDARMA.

MODRÝ MAURITIUS

21. září 1847 vydala britská korunní kolonie Mauritius svou první vlastní dopisní známku.
 
Známka v hodnotě 2 pencí s portrétem královny Viktorie v tmavomodrém provedení známá jako - Modrý Mauritius ,
proslavila ostrov v Indickém oceánu na celém světě.
 
Milionové částky, které se za každý ze zbylých 12 exemplářů platí, se postaraly o to, že Modrý Mauritius je nejznámější známka světa.

Modrý mauritius, který je odborně označován jako Mauritius post office, je zřejmě nejznámější a nejcennější  poštovní známka.

Známka modré barvy s nominální hodnotou 2 pence byla vydána společně se známkou červené barvy (červený mauritius) s nominální hodnotou 1 penny.

Vzácnost známek spočívá v  malém množství  vydání. Původně vydány s nápisem POST OFFICE (poštovní úřad). Za rok byly vydány podobné známky, kde ale byl změněn nápis na POST PAID (poštovné zaplaceno).

V současné době existuje na světě pouhých 14 exemplářů známek s nápisem POST OFFICE v červené barvě (z toho 2 nepoužité a 12 použitých) a 12 exemplářů v modré barvě (4 nepoužité a 8 použitých).